Umění léčení pránou

Umění léčení pránou

Umění léčení pránou

Umění léčení pránou

 

Léčení pránou je umění, které je každému zcela přirozené, ač o tom dnešní člověk tak úplně neví.

Souvisí bezprostředně s rolí, jakou člověk má uprostřed stvoření. Je tím, kdo vyrůstá z přírody a současně vrůstá do Boha, a proto je schopen generovat a kultivovat energii, která se nazývá čchi nebo prána.

Toto slovo pochází ze sanskrtu a znamená dech. Je to velice přesné označení pro základní prožitek proudění prány v těle. Prána prochází tělem jako jemný, harmonický proud dechu, který je současně naším dechem i dechem celého vesmíru. Prána pomáhá udržet fyzické zdraví, regenerovat fyzické síly, ale také dodává vnitřní energii modlitbě a celému procesu transformace.

Umění léčit pránou je proto často spojované s duchovní cestou a daří se lidem, kteří rozvíjejí modlitbu nebo meditaci.

Způsob léčení pránou, o kterém zde budu hovořit, je právě vytvořen takovou duchovní osobností, velkým filipínským léčitelem Mistrem Choa Kuk Suem. Tento muž zasvětil celý svůj život úkolu zpřístupnit starobylé techniky léčení modernímu člověku. Vytvořil systém léčení, který člověka postupně uvádí do léčitelského umění na základě velmi jednoduchých principů.

Tyto principy jsou vyučované školou Pranic healing, která už u nás působí a školí své první léčitele.

Současně je Mistr Choa Kuk Sui autorem překrásné meditace, která zprostředkovává požehnání k léčení od vysokých duchovních Mistrů. Tato meditace se nazývá Meditace Spojených Srdcí.

Její zkrácenou verzi si prožijeme během přednášky spolu s praktickou ukázkou pránického léčení.

Na závěr bude krátká diskuse a informace o dalších možnostech, jak rozvíjet meditaci i umění pránického léčení v živých skupinách, které se právě formují na různých místech v Čechách, včetně vršovické Rybalky nedaleko odtud.

Právě do této skupiny, která se otevře 18. září 2020 budou všichni zájemci srdečně pozváni.

Eva Dvořáková

 

Autorka článku povede praktickou přednášku na toto téma na výstavě Miluj svůj život v Praze v sobotu 12.9.2020 v Tělocvičně od 11.00 hod.